Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

 • Sistemi kendim kurabilir miyim?
  Ülke çapında Sertifikalı Kurulumcu ağımızı oluşturmak için çok çalışıyoruz. Temel bir su tesisatı bilgisi ve basit elektrik gereklidir. herhangi bir havuz şirketi, purevix Sistemi kurma becerisine sahiptir. En önemli şey, sistemin doğru kurulumuyla ilgili talimatları takip etmektir!
 • Yüzme havuzu filtremi doğrudan çimlerime veya bahçeme yıkayabilir miyim?
  Evet. purevix yüzme havuzu suyu kimyasal ve tuz içermez ve bu nedenle seyreltilmeden doğrudan bahçenize geri yıkanabilir. Yüksek DO seviyeleri ve sadece eser miktarda bakır iyonu ile su toksik değildir ve sağlıklıdır ve içme suyu standartlarına uygundur. Tuz ve klorun aksine Purevix doğal su yollarını kirletmez.
 • Havuz sistemimi tuzdan purevix Sistemine yükseltmek için havuzumu boşaltmam gerekir mi?
  Evet. Tuzun aşındırıcı doğası genel olarak kötüdür ve purevix sisteminin bileşenlerine zarar verebilir. havuzunuzu purevix Havuz Sistemine yükseltirken temiz su ile yeniden doldurmanızı şiddetle tavsiye ederiz. İdeal olarak, purevix Havuz Sistemini kurmadan önce tuz seviyesinin 1000'in altında olmasını istiyoruz. Havuz suyunda yeterince düşük tuz içeriği elde etmek için bu işlemin tekrarlanması gerekebilir.
 • Bakır iyonlarının çok fazla yükselme riski var mı?
  Purevix mikroçip teknolojisi, yavaş bir bakır iyon çıkışı üretmek için bakır anotlarda çok düşük bir akımın korunmasını sağlar. Purevix ünitesini kurduktan sonra, bakır çıkışı başlangıçta% 100'e ayarlanır. 0,7 ppm düzeyine ulaşıldığında, kontrol panelindeki bakır çıkışı% 25'e (veya havuzunuz için uygun düzeye) ayarlanabilir ve bu da 0,7 ppm düzeylerini koruyacaktır. Bu, seviyelerin çok yükselmemesini sağlar. Purevix, bakır bir test kiti sağlar. Bakır seviyelerinin haftalık olarak test edilmesi, bakır seviyelerinin çok yükselmemesini sağlayacaktır.
 • Yanlışlıkla bakır seviyelerinin yükselmesine izin verirsem ne olur?
  Kontrol panelindeki iyonizasyon çıkışı aşağı ayarlanırsa, bu olmamalıdır. 1-2 ppm bakır seviyeleri hala içme suyu standartlarında olduğundan herhangi bir sağlık riski yoktur. Bununla birlikte, seviyeler 1 ppm'nin üzerine çıkarsa boyama riski vardır. Bu kolayca çıkarılır ve herhangi bir hasara veya zararlı ağartmaya neden olmaz.sağlık bakanlığını havuzlarda 1 ppm e kadar bakıra izin veriyor.
 • Purevix Sistemi ek UV'ye ihtiyaç duyar mı?
  Purevix sistemi kurulanhavuzları için UV gerekli değildir, Gümüş toplarımız sistemi temizlemiş olur.
 • Purevix bir garanti sunuyor mu?
  Evet, tüm purevix sistemleri 2 yıllık garantisiyle birlikte gelir (bakır çubuklar hariç). Sistem önerilen bir purevix yüklenici tarafından kurulması gerekmaktedir.
 • Havuzlar için bir boyut sınırı var mı?
  Hayır, Purevix sistemleri her boyuttaki havuzu sterilize edecek şekilde özelleştirilebilir. Havuzunuz 100 m3 ten büyükse, bir purevix teknisyen tasarımı yaptırmak ve havuzunuz için özel olarak bir purevix sistemi fiyatlandırmak için 0533 029 63 63 aramanız gerekecektir.
 • İyi filtreleme ve akış oranları neden önemlidir?
  Her türlü su filtreleme ve akış hızları çok önemlidir. Dünya Sağlık Örgütü, uygulamaya göre önerilen akış hızları ve filtrasyon hızları standartlarına kullanılmalıdır.
 • Purevix Havuz Sistemini kurmak ne kadar zor?
  Basit ve kolay! purevix Sistemlerinin kurulumu geleneksel tuz klorlayıcılardan daha zor değildir ve çoğu havuz uzmanı tarafından 1-2 saat içinde kurulabilir. Temel sıhhi tesisat becerileri gereklidir ve elektrik bağlantısı sertifikalı bir tesisatçı tarafından yapılmalıdır. 240v elektrik gerekli.
 • Purevix ile güneş enerjisiyle ısıtmada kullanabilir miyim?
  Evet. purevix sistemi ısıtılmış su için mükemmeldir (klor 90 ° F'nin üzerinde işe yaramaz hale geldiğinden klor veya tuz klorlama sistemlerinden çok daha verimlidir). Bununla birlikte, güneş enerjisiyle ısıtmanın akış oranlarını etkilememesi önemlidir. Çatıya su pompalamak akış oranlarını büyük ölçüde azaltır ve bu nedenle yüzme havuzu pompası güneş enerjisiyle ısıtma için kullanılmamalıdır. Güneş enerjisi ile ısıtma, kendi pompasına sahip ayrı bir özel hatta kurulmalıdır. Bununla birlikte, bir ısı pompası veya ısı eşanjörü kullanılıyorsa, bu havuz pompası ile aynı hat üzerinde olabilir.
 • Purevix Havuz Sistemi herhangi bir tür havuz kaplaması olan havuzlara kurulabilir mi?
  Kesinlikle evet purevix hiçbir kimyasal kullanmadığından her türlü havuza uygundur ve zarar vermez.
 • Purevix Havuzunda herhangi bir korozyon oluşuyor mu?
  Hayır. purevix ile su yumuşak ve hassastır. Klor veya tuz olmadan, filtre kumunu, pompaları, çevreleyen havuzları ve aslında havuz kabuğunu yok edecek ağartma veya agresif su kimyasalları yoktur!
 • Purevix Havuzunu doldurmak için Kuyu Suyu kullanılabilir mi?
  Evet, ancak kuyu suyunun kalitesi bölgeden bölgeye değişebildiğinden ve kalitesi zaman zaman değişebildiğinden, kuyu suyu genellikle ideal değildir. Kuyu suyu siyah algler, E. coli gibi patojenler ve dışkı koliformları ile cıva ve siyanür gibi zararlı ağır metaller içerebilir. Havuzlarını doldurmak için kuyu suyu kullanan ev sahiplerinin su kalitesine bağlı olarak, gerektiğinde ve gerektiğinde küçük bir klor takviyesi veya% 50 Hyprox (H2O2) desteği sağlamaları gerekebilir. Kuyu suyu genellikle demir, kükürt ve ağır metaller açısından zengindir. Bu nedenle, klor sanitasyonunda olduğu gibi, purevix sistemini açmadan önce bir metal kaldırma ön işlemi önermekteyiz. Su kalitesine bağlı olarak periyodik tekrar tedavileri gerekebilir.
 • Purevix Havuzumu hiç şok etmem gerekiyor mu ve Purevix Havuzumun yeşile dönmesinin ana nedenleri nelerdir?
  Havuzunuzun asla yeşile dönmeyeceğini garanti edemeyiz. Havuzunuzun doğru bakımının yapılmaması, su kalitesinin bozulmasının ana nedenidir (açık ara). Bunlar filtrelerinizi haftalık olarak yıkamamayı içerir; pH'ın 7.2'nin üzerine çıkmasına izin verilmesi; zayıf akış hızları ve havuzunuzdaki ve pompa sepetinizdeki kalıntıları, yaprakları ve kiri çıkarmaması nedeniyle düşük iletkenlik. Yetersiz filtrelenmiş ve zayıf akış oranlarına sahip havuzların, doğru filtrelemeye sahip havuzlara göre yeşil olma olasılığı daha yüksektir. Çare olarak havuzunuzu şoklama yaparak eski haline getirdikten sonra sistemi çalıştırabilirsiniz.
 • Purevix Havuz Sistemimle yüksek verimli, değişken hızlı bir pompa kullanabilir miyim?
  Evet, değişken hızlı pompalarda çalışan birçok havuzumuz var. İdeal olarak, su hacminizin tamamını günde 2 kez çevirmeli / filtrelemelisiniz. Böylelikle akış hızınızı önemli ölçüde azaltabilir ve gerekli devir sürelerini elde etmek için pompanızı 24 saat çalıştırabilirsiniz.
 • Purevix Sistemi havuzumda yosun oluşumunu engelliyor mu?
  Kesinlikle evet. Bakır çok etkili bir doğal yosun önleyicidir. Yosunla ilgili sorun yaşayabileceğiniz tek an, havuzunuzu ihmal etmeniz veya havuzunuzda veya akış hızının çok düşük olduğu alanlarda durgun alanların olması olabilir. Havuz tasarımı sırasında, emiş ve dönüş klapelerinizin havuz boyunca iyi bir akış ve sirkülasyon oluşturmasını sağlamak önemlidir. Herhangi bir ana drenajı olmayan havuzlar ve sadece deniz süpürücüleri, dolaşım eksikliği / durgun alanlar nedeniyle yosun büyümesi ile ilgili daha fazla sorun yaşama eğilimindedir.
 • Purevix Sistemi diğer firmalar gibi sadece bir bakır iyonlaştırıcı mı?
  Hayır! purevix Sistemi, bakır iyonizasyonunu basitçe bir yedek artık dezenfektanı olarak kullanır.suda oluşacak yosunları yok etmek için kullanılır (ek koruma). Mikro biyolojik bakterileri yok etmede nano gümüş topları kullanmaktayız.
 • Havuz oluşturucum sitenizde bir yükleyici olarak listelenmiyor. Ne yapmalıyım?
  Yapıcınıza sadece sağlıklı yüzmeyle ilgilendiğinizi ve tuz, klor veya ozon seçeneklerini kabul etmeyeceğinizi bildirin. Ayrıca, havuz kurucunuza purevix adresinde bulunan bir eğitim videosunu izleyerek sistemin nasıl kurulacağını öğrendiklerini belirtin.
 • Havuz yüzeylerinde ve hatta saçlarda bakır lekelenmesinin olabileceğini duydum ... bu doğru mu?
  Bu doğrudur. Su sıcaklığı 100 derecenin üzerine çıkarsa veya pH 7,8'in üzerine çıkarsa, sudaki bakır iyonlarının "çözeltiden çıkma" ve açık mavi bir "leke" bırakma potansiyeli vardır. Neyse ki, bu olursa, düzeltme hızlı ve kolaydır. Havuz için sadece muriatik asit kullanın. Bu, pH'ı düşürmenin yanı sıra lekeyi de çıkaracaktır. Örneğin, boyama bir doğal taş şelalesi üzerindeyse, şelalenin tepesindeki suya az miktarda (yarım fincan) muriatik asit dökün ve lekelenme birkaç saniye içinde kaybolacaktır. Saçta lekelenme varsa, saçı güvenli bir şekilde tedavi etmek için suyla (50/50) karıştırılmış sitrik asit kullanacaksınız. Şampuanla devam edin ve durulayın. Sitrik asit, yerel marketinizin pişirme bölümünde bulunabilir. Uygun şekilde bakım yapıldığında, purevix Sisteminin neden olduğu lekelenme nerdeyse hiç yoktur, ancak bu potansiyel sorunun farkında olmadan satın almanızı da istemiyoruz. Purevix Sisteminin beyaz karkit sıvalı yüzme havuzlarında veya beyaz kabuklu fiberglas havuzlarda kullanan kişilerin çok daha hassas davranması gerekiyor.
 • Purevix Havuz Sistemin yüzme havuzum için bu kadar etkili bir dezenfektan yapan nedir?
  Purevix Havuz Sistemi, üç güçlü temizlik işlemi kullanır, örn. purevix Sistemlerinde bulunan kendimize ait olarak ürettiğimiz nano gümüş topları mikro biyolojik bakterileri su devridaim yapma esnasında kendisine çekerek yok eder. Her hangi bir kimyasal kullanmadan arıtma sağlar.
 • Purevix Havuz Sisteminde kötü koku alıyor musunuz?
  Hayır. Purevix yüzme havuzları% 100 klor içermediğinden, hiçbir zararlı kloramin gazı (veya klor kokusu) oluşmaz. Purevix havuzları bu nedenle astım hastaları için idealdir ve klora alerjisi olanlar, herhangi bir sağlık etkisi olmaksızın saatlerce yüzebilirler.
 • Purevix Havuz Sistemleri ısıtmalı yüzme havuzu ve kaplıcalar için uygun mudur?
  Evet, Purevix Havuz Sistemleri birçok ısıtmalı havuz ve spa havuzuna kurulur. 86 ° F'nin üzerindeki sıcaklıklarda işe yaramaz hale gelen ve daha yüksek sıcaklıklarda yüksek seviyelerde kloramin gazı ve Trihalometan üreten klorun aksine, Purevix nano gümüş toplar sıcaklıktan etkilenmez. Su ve hava kalitesi, 97 ° F'yi aşan sıcaklıklarda bile sağlıklı kalır. Purevix Havuz Sistemi ile donatılmış bir havuzu veya spayı 100 ° F'den daha yüksek ısıtmanızı önermiyoruz. Bakır boyama, lekelenmenin meydana geldiği nadir durumlarda az miktarda muriatik asit kullanarak çıkarmak çok kolaydır.
 • Purevix Sistemi su sertliği yönetimi gerektirir mi?
  Evet, tüm havuzlarda olduğu gibi, kalsiyum sertliği önemli bir faktördür. Kurulumun ardından, kalsiyum sertlik seviyelerinin 250-300 ppm'ye yükseltilmesi gerekir. Purevix Sistemleri ile kalsiyum sertlik seviyeleri ilk kurulumda önemlidir: Kalsiyum, suyun iletkenliğini artırmak için bir elektrolit görevi görür; bu, plakalardaki aşırı düşük akımla yeterli elektroliz, yani elektronik oksidasyon ve iyonizasyon çıkışı elde etmek için önemlidir. Purevix yönetim sistemindeki değer 2 Amp altına düştüğünde, bu genellikle düşük iletkenliği ve kalsiyum sertlik seviyelerinin yükseltilmesi gerektiğini (kalsiyum sertliği) gösterir.
  Kalsiyum sertlik seviyeleri çok kararlıdır, ancak düzenli geri yıkamada genellikle yılda 1-2 kez ayarlama gerekir, yani Purevix Kontrol Panelindeki okumalar 1.8-2Amp'nin altına düştüğünde (veya eski tek ve çift plakalı sistemlerimiz 450mA).
 • Purevix Havuz Sisteminin bakımı için devam eden maliyetler nelerdir?
  Purevix oksijen havuzuyla, kimyasallar ve sudan büyük tasarruf sağlayarak çalıştırma maliyetleri% 90'ın üzerinde azaltılır. Düşük seviyelerde kalsiyum sertliği pulları (kalsiyum sertlik seviyelerinin 250 ppm'de kalmasını sağlamak için) ve minimum seviyelerde havuz asidi kullanılır. İyonizasyon plakaları özverilidir ve insan yüküne bağlı olarak yaklaşık 2 yılda bir değiştirilir. İyonizasyon plakaları ucuzdur ve değiştirilmesi kolaydır. Nano gümüş toplar iki sezon sonunda değiştirilir.
 • Mevcut havuzumu Purevix Sistemine yükseltebilir miyim?
  Evet. Purevix Havuz Sistemleri sonradan donatılabilir. Purevix sistemleri filtrenizin arkasına ve ısıtma sisteminizin önüne yani havuzunuza dönüş hattına takılır.
 • Purevix System tarafından üretilen bakır iyonları sağlıklı ve çevre dostu mu?
  Evet. Bakır, 11.000 yıldan fazla bir süredir doğal bir biyosit olarak kullanılmaktadır ve insanlık tarafından bilinen en etkili, doğal bakteri öldürücü, mantar ilacı ve yosun öldürücüdür. NASA tarafından 60'lı yıllarda geliştirilen iyonizasyon teknolojisi, uzay mekiklerinde içme suyu için klora alternatif olarak kullanıldı.
  Doğal haliyle, bakır iyonları temel bir mikro besindir ve sağlıklı metabolizma ve enzim işlevi için tüm yüksek organizmalar tarafından gereklidir. Bakır iyonları cilt tarafından emilmez ve alım için mide-bağırsak yolunda özel reseptörler gerektirir. Bakır, sağlıklı cilt, saç, kemik ve metabolizma için gereklidir . Bakır iyonları arterleri, damarları, sinir liflerini ve bağışıklık sistemini güçlendirir, onarır ve korur ve artriti önler.
  DSÖ, günlük 1,5-2 ppm arasında bakır alımını ve içme suyu için EC 98/83 Direktifleri, maksimum 2 ppm bakır seviyelerini şart koşmaktadır. Purevix Havuz Sistemi, doğal haliyle bakır iyonları üretir. Purevix yüzme havuzlarında bakır, çoğu gıda takviyesinde bulunan miktarın altında olan 0.5 ppm gibi eser miktarlarda tutulur.
 • Yedek parçaları ne sıklıkla değiştirmeniz gerekiyor?
  Tek yedek parça, pahalı olmayan ve değiştirilmesi kolay olan iyonizasyon elektrotları ve nano gümüş toplar . İyonizasyon anotları normalde her 12 ila 24 ayda bir değiştirilir. Nano gümüş toplar 2 sezon sonunda değiştirilmelidir.
 • Purevix sistemi açık havuzlar için uygun mu ve dengeleyiciler eklemem gerekecek mi?
  Purevix dezenfektanları (oksijen ve bakır iyonları) klorda olduğu gibi sıcaklık ve hava şartlarından etkilenmediğinden, Purevix açık havuzlar için çok uygundur. Böylece havuzunuza herhangi bir dengeleyici eklemenize gerek kalmaz.
 • Purevix yüzme havuzunda yüzenlerin sayısında bir sınır var mı?
  Yüzücü yükü, herhangi bir havuz için önemli bir faktördür . Yüzücü yükü, su hacmi ile doğru orantılıdır ve DSÖ, 24 saatlik bir süre içinde su hacmi başına yıkanan kişi sayısı için önerilen sınırlar belirlemiştir, genellikle 1.000 galon su başına 1 yüzücüdür. Yüksek banyo yükü havuzları için, artan organik yük ile başa çıkmak için filtrelerin doğru boyutlandırılması önemlidir.. Yetersiz filtreleme, bulanık havuz suyuna neden olabilir.
 • Sistemin her gün ne kadar çalışması gerekiyor?
  Önerilen devir hızı günde iki kezdir ve durumunuza bağlı olarak pompayı gece yerine gündüz çalıştırmaya öncelik vermenizi öneririz. Tekli pompa çalışma süreleri Değişken Hız çalışma sürelerinden daha kısa olabilir ancak daha fazla enerji kullanabilir. Örneğin, değişken hızlı pompanızı günde 24 saat çok düşük bir hızda çalıştırmak, sirkülasyon, sanitasyon ve filtrasyonun mükemmel kombinasyonunu sağlayabilir. Teknik desteğimiz, özel durumunuza göre pompa çalıştırma programınızı ayarlamanıza yardımcı olmak için satın aldıktan sonra mevcuttur.
 • Purevix Sistemi, Balık ve Koi Göletleri ile uyumlu mu?
  Evet, sistem balık havuzları için harikadır sağlıklıdır. Koi ve balık havuzları için Purevix nano gümüş top teknolojisini ile birleştirir.
 • Purevix Havuzumdaki pompam gündüz mü yoksa gece mi çalışmalı?
  Havuzunuz özellikle yüzerken gündüz dolanmalıdır.
 • Havuz suyum kristal berraklığında ancak şiddetli yağmurların ardından bir gecede yeşil bir renk aldı. Bunu düzeltmek için ne yapmalıyım?
  Yağmur suyunun TA'sı çok düşüktür ve havuz suyuna gece boyunca parlak yeşil bir renk verir. Klor ile şoklayarak (atomları tekrar mavi ağartmak için) çözüm ve TA'nızın 80-120 ppm'de olduğunu kontrol edin. Havuza şok vermeyi seçerseniz, Purevix sistemine giden gücü her zaman en az 8 saat süreyle kapatmayı unutmayın.
 • Satın almaya hazırım ... ama sisteme sahip olmanın bakım maliyetleri nelerdir?
  Yaklaşık iki yılda bir (sistem kullanımına bağlı olarak),içindeki bakır çubukların yanı sıra gümüş toplarının değiştirilmesi gerekir buda normal rutin bakımlara eşdeğer ücrettedir.